Veidekke skrev ny kontrakt for rv2

Arkivfoto

Veidekke Entreprenør AS skrev fredag kontrakt med Statens vegvesen om å bygge den 9,6 km lange etappen på riksvei 2 mellom Kongsvinger og Slomarka. Kontraktssummen er på 566 millioner kroner ekskl. mva.

Riksvei 2 skal rustes opp til firefelts vei mellom Kløfta og Kongsvinger. Den nye kontrakten omfatter bygging av en vegstrekning på 9.620 m mellom Slomarka og Fulu i Sør-Odal kommune. Dette er det andre store oppdraget Veidekke har fått på riksvei 2 i området: I august i fjor ble selskapet tildelt oppdraget med å bygge den 4,6 km lange parsellen mellom Kurudsand og Gulli i Kongsvinger kommune.

Den nye strekningen blir lagt i en ny trasé langs dagens riksvei 2. Prosjektet omfatter en firefelts veg med bredde på 16,5 meter, inkludert midtdeler med rekkverk og veiskuldre. Vegen inneholder tre bruer på henholdsvis 70, 40 og 20 meter og fire overgangsbruer med lengder på ca. 50 meter. Det nye veganlegget omfatter også to to-planskryss med innfartsparkering; ett i Slomarkakrysset og ett i Leikvangkrysset (Sander).

Anleggsstart for hovedarbeidene er planlagt i august, og arbeidene skal være ferdigstilt i september 2014.

Del på:

Tips en venn

- Du kan tipse fler ved å skille e-post med komma.
Ingen kommentarer er lagt til artikkelen!
Bli den første til å kommentere ved å fylle ut skjemaet under.

Kommentér

Felter markert med asterisk (*) er påkrevet.

Vis respekt for andre lesere og omtalte personer.
Kommentaren kan være inntil 1000 tegn.

Visuell bekreftelseskode:

Siste nytt fra Bygg

GLAVA lanserer nytt isolert mursystem

GLAVA har gjennom sitt arbeid med å utvikle plastisolasjonsdelen av virksomheten, besluttet å lansere et nytt isolert mursystem. Løsningen vil bli lansert i forbindelse med Bygg Reis Deg i oktober 2013.

Les saken [19.06.2013]

KLP kjøper Adressa-bygget

Prora Eiendom og KLP Eiendom har nå inngått en avtale der KLP Eiendom kjøper eiendommen gjennom overtakelse av 100 prosent av aksjene i Verftsgata 2 AS.

Les saken [19.06.2013]

Flere enn hver tredje lastebil er utenlandsk

Norsk Lastebileier-Forbund (NLF) gjennomførte en landsomfattende trafikktelling i ett døgn fra tirsdag 18. til onsdag 19. juni. Resultatet viste at 36 prosent, eller 8.441 av 23.667 registrerte vogntog og semitrailere var utenlandske.

Les saken [19.06.2013]

Flotte prosjekter nominert til Arnstein Arneberg Pris

Tre ulike typer prosjekter er nominert til Arnstein Arneberg Pris, som skal deles ut fredag.

Les saken [19.06.2013]

Master Solutions konkurs

Master Solutions, som bygde stillaset til brua som kollapset i Trondheim hvor to personer mistet livet, har slått seg konkurs.

Les saken [19.06.2013]

Taper 30 millioner kroner på Alpine-sammenbrudd

De norske underleverandørene på Fellesprosjektet taper trolig rundt 30 millioner kroner på at Alpine Bau må kaste inn håndkledet. Flere av dem er misfornøyd med at byggherren ikke har avdekket entreprenørens økonomiske uføre tidligere.

Les saken [19.06.2013]

Stor konsulentkontrakt for E6 mellom Trondheim og Stjørdal

Trafikkveksten tilsier doble tunnelløp for Væretunnelen, Stavsjøfjelltunnelen og Helltunnelen. Statens vegvesen ønsker tilbud på reguleringsplanarbeid for firefelts E6 mellom Trondheim og Stjørdal.

Les saken [19.06.2013]

To vil bygge Garneskrysset

To entreprenørar har lagt inn tilbod på Garneskrysset i Ulstein kommune. K. A. Aurstad AS hadde lågaste pris.

Les saken [19.06.2013]

E18 stengt i Gjerstad

E18 er stengt inntil videre i vestgående retning mellom Østerholtheia og Sunde bru i Aust-Agder på grunn av steinras.  Det er merket omkjøring via fylkesveg 76 (gamle E18).

Les saken [19.06.2013]

Statoil med ståltro på norsk sokkel

Statoil er i rute og vil produsere mer enn 1,4 millioner fat per dag i Norge i 2020. Mens den norske økonomien generelt blir mer usikker, mener selskapet at kontantstrømmen fra sokkelen vil fortsette å øke.

Les saken [19.06.2013]

Komatsu-nyheter før sommerferien

Bulldoseren Komatsu D61PXi-23 og gravemaskinen Komatsu PC210 LCi-10 (en prototype) er to nyheter fra verdens største gravemaskinprodusent, japanske Komatsu.

Les saken [19.06.2013]

- Nordmenn sier nei til billigvarer fra utlandet

3 av 4 nordmenn legger vekt på kvalitet når de kjøper byggevarer. Pris betyr mindre.

Les saken [19.06.2013]

Boligpartner AS kjøper Sagabo

Sagabo og Sagabo Eiendom i Rogaland selges til BoligPartner AS, som med dette strategiske oppkjøpet gjør sin entré på boligmarkedet i Rogaland.

Les saken [19.06.2013]

Forbereder ny konkurranse etter Alpine-kollaps

Prosjektleder Taale Stensbye i Fellesprosjektet E6 Dovrebanen utelukker ikke at Alpine Bau i en eller annen form fortsetter på sin parsell, men forteller at de også er i gang med å utarbeide et nytt konkurransegrunnlag.

Les saken [19.06.2013]

Byggeindustriens øvrige sider:

Stillingsannonser (299)

Størst på stillinger i Byggenæringen

Se alle (299)

Siste kommentarer

Vis flere

Samarbeidspartnere