Jernkontroll med Novapoint Armering

Vianova Systems har lansert  Novapoint Armering, en modul som vil effektivisere produksjonen av 2D armeringstegninger i AutoCAD, og samtidig sikre kvaliteten på arbeidet.

Produktet som er utviklet i tett samarbeid med Aas-Jakobsen, har vært deres standard armeringsverktøy i flere år og har gitt verdifulle besparelser i tegningsproduksjonen:

- Det er ingen tvil om at Novapoint Armering reduserer tiden man bruker på armeringstegninger betydelig, samtidig som systemet hjelper oss med å unngå feil på tegninger og bøyelister, sier DAK-ansvarlig Odd Erik Rommetvedt i Aas-Jakobsen.

Effektivt og sikkert
Novapoint Armering har svært god funksjonalitet for rask, sikker og fleksibel uttegning av armeringsjern i plan og oppriss i AutoCAD. Av overordnede fordeler kan nevnes:

Enkel redigering av uttegnede jernAutomatisk generering av bøyelister i Excel-formatFerdige standard og egendefinerte bøyeformer, samt spesialjernStøtte for variable og løpemeter jernInnebygde, enkle kvalitetssikringsmetoder.

Produktet er inspirert av armeringssystemet ConMic for Microstation.

Enkelt og greit
Alle armeringsjern defineres i et oversiktlig skjermbilde hvor man velger mellom forhåndsdefinerte formkoder, spesifiserer posisjonsnummer, lengder, diameter osv.

Plassering av påskrifter og mållinjer kontrolleres enkelt av brukeren. Alle standard formkoder og de fleste aktuelle egendefinerte bøyeformer er forhåndsdefinert. I tillegg er det mulig å definere egne bøyeformer. Systemet genererer automatisk bøyelister.

Novapoint Armering har også en rekke ”søke-etter feil-funksjoner” som bidrar til å kvalitetssikre produksjonen av armeringstegningene.

Del på:

Tips en venn

- Du kan tipse fler ved å skille e-post med komma.
Ingen kommentarer er lagt til artikkelen!
Bli den første til å kommentere ved å fylle ut skjemaet under.

Kommentér

Vis respekt for andre lesere og omtalte personer.
Kommentaren kan være inntil 1000 tegn.

Visuell bekreftelseskode:

Siste nytt fra Bygg

HENT bygger Maxbo Proff i Ålesund

Wenaas Kapital AS har tildelt HENT AS utviklingskontrakt på bygging av nytt byggevarehus på Digernes i Ålesund.

Les saken [21.05.2012]

NCC bygger skole på Brøttum

NCC Construction har inngått kontrakt med Ringsaker kommune om bygging av Brøttum barne- og ungdomsskole.

Les saken [21.05.2012]

Forsiktig optimisme på Oslo Børs

Etter en tung dag for norske aksjer sist fredag, åpnet aksjehandelen på Oslo Børs med forsiktig oppgang mandag formiddag.

Les saken [21.05.2012]

Ny produktsjef for S-bjelken

Anders H. Hovdedalen er ansatt som produktsjef for S-bjelken ved Moelven Limtre AS.

Les saken [21.05.2012]

Send inn dine tall til "De 100 største"

Byggeindustrien er i samarbeid med Prognosesenteret nå i full gang med å samle inn tall til den populære oversikten over de 100 største i bygg og anlegg. Du har fortsatt mulighet til å sende inn dine tall.

Les saken [21.05.2012]

Kubikkmeter i Realfagparken

Sammen med tidligere Åretta-elev og programleder for NRKs programserie Siffer, Jo Røyslien, avduket Åretta på 17. mai den fjerde pedagogiske realfaglige installasjonen i sin Realfagpark – en kubikkmeter.

Les saken [21.05.2012]

Ingen streik for bussjåførene

Det blir ingen streik for bussjåførene etter at partene kom til enighet tidlig mandag morgen. Sjåførene får i gjennomsnitt et lønnshopp på 21.000 kroner.

Les saken [21.05.2012]

Tre ukers pause i godsmeklingen

Mange timer på overtid valgte partene i godsmeklingen mandag morgen å ta en pause i meklingen fram til midten av juni.

Les saken [21.05.2012]

– Norge bør legge om finansieringen av vei og bane

Norge bør legge om dagens system for finansiering av vei og jernbane kraftig, er konklusjonen i en fersk rapport.

Les saken [21.05.2012]

Bygg-giganter satser i Norge

I løpet av kort tid har flere av verdens største bygg- og anleggsselskaper etablert seg på det norske markedet. KPMG mener at norske selskaper vil trenge mer spisskompetanse for å kunne møte økt konkurranse, og varsler oppkjøpsboom.

Les saken [21.05.2012]

18 konkurser i uke 20

Det var en nedgang i antall konkursåpninger i selskap innen byggenæringen i forrige uke.

Les saken [20.05.2012]

Eksplosjon i bolighus i Tønsberg

En eksplosjon førte til store skader på et bolighus utenfor Tønsberg natt til søndag.

Les saken [20.05.2012]

Evakuert etter ras på Romerike

To personer er evakuert fra et bolighus etter at et jord- og leirras har gått gjennom en lagerbygning mellom Ask og Kløfta i Akershus.

Les saken [20.05.2012]

Tryggere på norske veier

Risikoen for å bli drept eller skadd på norske veier er gått kraftig ned de siste årene. Det viser tall fra Transportøkonomisk institutt.

Les saken [20.05.2012]

Stillingsannonser (187)

Størst på stillinger i Byggenæringen

Se alle (187)

Siste kommentarer

Vis flere

Samarbeidspartnere