Kjempet seg til Dubai

Rørleggerne Ken Røsholt og Martin Andresen fra Funksjonell VVS gikk til topps i Geberit Challenge under Bygg Reis Deg. Nå venter syv drømmedager i Dubai. Foto: Geberit

Rørleggerne Ken Røsholt og Martin Andresen fra Funksjonell VVS gikk til topps i Geberit Challenge under Bygg Reis Deg. Nå venter syv drømmedager i Dubai.

Det måtte omkamp til for å skille de to beste lagene Funksjonell VVS fra Oslo og Rørleggermester Reidar Skagseth AS fra Tromsø. Til slutt var det Ken og Martin fra Oslo som trakk det lengste strået i kampen om fire Dubai-billetter.

– Vi sto igjen med to lag vi ikke klarte å skille etter den ordinære finalerunden, så da hadde vi ikke noe annet valg enn å ty til omkamp for å få kåret en vinner. Men en ting er sikkert – vi ville fått en verdig vinner uansett utfall i omkampen, sier markedskoordinator Wenche Sydhagen i Geberit Norge.

Selv om finalen gikk av stabelen fredag kveld, har konkurransen pågått lenge allerede. I vår kjørte Geberit hele Norge på langs og besøkte over 40 grossistlagre. Samtidig som de fikk vist frem produktsortimentet, benyttet de også muligheten til å rekruttere rørleggere som ville delta i den spesielle rørleggerkonkurransen.

I premiepotten lokket altså et opphold i Dubai for fire personer.

- Vi samlet til slutt 24 lag fra hele Norge, og det var ekstra gledelig var at alle møtte opp her i Oslo for å delta i finalen, sier Sydhagen.

Lagene ble testet i fire disipliner. Først måtte de gjennom en nervepirrende quiz med buzzknapper. Deretter fikk de en faglig oppgave, før de avsluttet med to morsomme praktiske oppgaver.

- De praktiske oppgavene var å skifte dekk på Landroveren som vi brukte til å kjøre Norge på langs med, samt bygge en nesten to meter høy ”mepla-mann” med meplarør. Entusiasmen var upåklagelig, både blant alle som hadde møtt opp i publikum og ikke minst deltakerne selv, sier Sydhagen.

Resultatliste:

1. plass - Funksjonell VVS AS med Ken Røsholt og Martin Andresen

2. plass - Rørleggermester Reidar Skagseth AS med Christer Johansen og Tommy Fornes

3. plass - Sig.Halvorsen AS med Stian Madland Saxeide og Lars André Jensen.

 

Nøkkelord:

Bygg Reis Deg
Del på:

Tips en venn

- Du kan tipse fler ved å skille e-post med komma.
Ingen kommentarer er lagt til artikkelen!
Bli den første til å kommentere ved å fylle ut skjemaet under.

Kommentér

Vis respekt for andre lesere og omtalte personer.
Kommentaren kan være inntil 1000 tegn.

Visuell bekreftelseskode:

Siste nytt fra Bygg

HENT bygger Maxbo Proff i Ålesund

Wenaas Kapital AS har tildelt HENT AS utviklingskontrakt på bygging av nytt byggevarehus på Digernes i Ålesund.

Les saken [21.05.2012]

NCC bygger skole på Brøttum

NCC Construction har inngått kontrakt med Ringsaker kommune om bygging av Brøttum barne- og ungdomsskole.

Les saken [21.05.2012]

Forsiktig optimisme på Oslo Børs

Etter en tung dag for norske aksjer sist fredag, åpnet aksjehandelen på Oslo Børs med forsiktig oppgang mandag formiddag.

Les saken [21.05.2012]

Ny produktsjef for S-bjelken

Anders H. Hovdedalen er ansatt som produktsjef for S-bjelken ved Moelven Limtre AS.

Les saken [21.05.2012]

Send inn dine tall til "De 100 største"

Byggeindustrien er i samarbeid med Prognosesenteret nå i full gang med å samle inn tall til den populære oversikten over de 100 største i bygg og anlegg. Du har fortsatt mulighet til å sende inn dine tall.

Les saken [21.05.2012]

Kubikkmeter i Realfagparken

Sammen med tidligere Åretta-elev og programleder for NRKs programserie Siffer, Jo Røyslien, avduket Åretta på 17. mai den fjerde pedagogiske realfaglige installasjonen i sin Realfagpark – en kubikkmeter.

Les saken [21.05.2012]

Ingen streik for bussjåførene

Det blir ingen streik for bussjåførene etter at partene kom til enighet tidlig mandag morgen. Sjåførene får i gjennomsnitt et lønnshopp på 21.000 kroner.

Les saken [21.05.2012]

Tre ukers pause i godsmeklingen

Mange timer på overtid valgte partene i godsmeklingen mandag morgen å ta en pause i meklingen fram til midten av juni.

Les saken [21.05.2012]

– Norge bør legge om finansieringen av vei og bane

Norge bør legge om dagens system for finansiering av vei og jernbane kraftig, er konklusjonen i en fersk rapport.

Les saken [21.05.2012]

Bygg-giganter satser i Norge

I løpet av kort tid har flere av verdens største bygg- og anleggsselskaper etablert seg på det norske markedet. KPMG mener at norske selskaper vil trenge mer spisskompetanse for å kunne møte økt konkurranse, og varsler oppkjøpsboom.

Les saken [21.05.2012]

18 konkurser i uke 20

Det var en nedgang i antall konkursåpninger i selskap innen byggenæringen i forrige uke.

Les saken [20.05.2012]

Eksplosjon i bolighus i Tønsberg

En eksplosjon førte til store skader på et bolighus utenfor Tønsberg natt til søndag.

Les saken [20.05.2012]

Evakuert etter ras på Romerike

To personer er evakuert fra et bolighus etter at et jord- og leirras har gått gjennom en lagerbygning mellom Ask og Kløfta i Akershus.

Les saken [20.05.2012]

Tryggere på norske veier

Risikoen for å bli drept eller skadd på norske veier er gått kraftig ned de siste årene. Det viser tall fra Transportøkonomisk institutt.

Les saken [20.05.2012]

Stillingsannonser (187)

Størst på stillinger i Byggenæringen

Se alle (187)

Siste kommentarer

Vis flere

Samarbeidspartnere