Asak Miljøstein med ny fabrikk i Bodø

Nordland Betong AS, eier av fabrikken i Bodø, investerer hele 50 millioner kroner i det nye produksjonsanlegget.

Asak Miljøstein øker kapasiteten kraftig i Nord-Norge og bygger en ny moderne fabrikk på Langstranda i Bodø.

Den skal etter planen være klar for prøveproduksjon i begynnelsen av desember og være i normal produksjon fra uke 4 neste år.

- Etter en sesong med mye godt vær og høy aktivitet i de nordligste landsdeler, har kapasiteten til den gamle fabrikken vært sprengt og derfor ser vi frem til ny fabrikk med langt større produksjonskapasitet foran neste sesong, heter det i en melding fra selskapet.

Nordland Betong AS, eier av fabrikken i Bodø, investerer hele 50 millioner kroner i det nye produksjonsanlegget. Anlegget er på 1800m2 og har tre ganger så høy kapasitet som det gamle. Det har vært en rivende utvikling på det produksjonstekniske de siste årene og det er forventet at den nye fabrikken i Bodø skal gi både solid kvalitet i tillegg til økt kapasitet.

Del på:

Tips en venn

- Du kan tipse fler ved å skille e-post med komma.
Ingen kommentarer er lagt til artikkelen!
Bli den første til å kommentere ved å fylle ut skjemaet under.

Kommentér

Vis respekt for andre lesere og omtalte personer.
Kommentaren kan være inntil 1000 tegn.

Visuell bekreftelseskode:

Siste nytt fra Bygg

Bemanningsbransjen dominert av korte ansettelser

Fafo har på oppdrag fra Arbeidsdepartementet gjort undersøkelser som viser at bemanningsbransjen i Norge fortsatt er dominert av korte ansettelsesforhold og høy gjennomstrømming.

Les saken [23.02.2012]

COWI årets grønne bedrift i Tromsø

Rådgiverselskapet Cowi har blitt kåret til årets grønne bedrift i Tromsø i 2011.

Les saken [23.02.2012]

– Veggtykkelse 40 cm skremselspropaganda

Glava vurderer å møte fremtidens krav om bygging av nullutslipps- og energiproduserende bygg med supereffektive aerogel-matter som isolasjonsløsning for spesielle konstruksjoner.

Les saken [23.02.2012]

LNS i hardtrening for Kilimanjaro

For noen blir Birken barneskirenn. LNS skal i løpet av høsten arrangere tur for 40 høymotiverte ansatte som skal bestige Afrikas høyeste fjell, Kilimanjaro på 5895 meter.

Les saken [23.02.2012]

Se høyblokka rives

Helsebygg Midt-Norge har laget filmen Kolossen faller om Norges største riveprosjekt – den 40 meter høye høyblokka ved St. Olavs Hospital i Trondheim.

Les saken [23.02.2012]

Helsebygg satser på hjelmer med visir

Helsebygg har gått til anskaffelse av nye byggehjelmer for egne ansatte og besøkende. Hjelmene er utstyrt med visir, og må brukes av alle.

Les saken [23.02.2012]

Fornya konsesjonar for Øvre Svultingen kraftverk

NVE tilrår at Olje- og energidepartementet gjev fornya løyve til regulering av Nordstrandsvatnet og drift av Øvre Svultingen kraftverk i Bøfjordvassdraget i Høyanger kommune i Sogn og Fjordane.

Les saken [23.02.2012]

– Fukt kan gi samme skader som passiv røyking

Sett bort ifra kreft, er fuktskader i boligen like farlig for helsen som passiv røyking, mener overlege.

Les saken [23.02.2012]

To biler sperret inne av ras

Fem personer må belage seg på å tilbringe natten i bilene sine etter at de ble sperret inne mellom to ras i nærheten av Suldal onsdag kveld.

Les saken [23.02.2012]

Brann i høyblokk i Fyllingsdalen

Det brøt onsdag kveld ut brann i sjuende etasje i en blokk i Fyllingsdalen.

Les saken [22.02.2012]

Bygger om Kyrkjebygd skole

Kommunen valgte en lokal entreprenør når de skulle tildele kontrakt på nybygg og ombygging av Kyrkjebygd skole i Åseral.

Les saken [22.02.2012]

Kruse Smith bygger kontorbygg i Kristiansand

Andøyfaret Eiendom har valgt Kruse Smith til å oppføre to kontorbygg på Andøya vest for Kristiansand sentrum.

Les saken [22.02.2012]

Innebygd kortholdbane overlevert

Forsvarsbygg overleverte Nord-Norges første innebygde kortholdbane til hæren på Setermoen. Støyforurensningen fra skytingen er nå vesentlig redusert for både boligfeltene og kirken som er nærmeste nabo.

Les saken [22.02.2012]

Troms Landverksted klart til bruk

Forsvarsbygg overleverte onsdag 22. februar Troms Landverksted til Hæren på Setermoen. Her skal blant annet de de tyngste kjøretøyene, Leopard 2 stridsvogn, vedlikeholdes.

Les saken [22.02.2012]

Stillingsannonser (203)

Størst på stillinger i Byggenæringen

Se alle (203)

Byggdagene 2012

Finn leverandører av tekniske varer og tjenester

Søket er levert av www.ingenioren.no

- innkjøpsverktøyet for bygg, elektro, kjemi og maskin

Siste kommentarer

Vis flere

Samarbeidspartnere