Ruben Jensen inn i styret på Høgskolen i Narvik

- HIN har en lang og sentral historie innenfor høyere utdannelse i landsdelen som må videreføres og forsterkes, sier Ruben Jensen i Neso.

Det stadig økende fokus på alle mulighetene i Nordområdene vil kunne gi institusjonen en ennå sterkere posisjon fremover.

- Høgskolen har en svært viktig funksjon i å levere høyt kvalifiserte teknologer til næringslivet, først og fremst i landsdelen, men også nasjonalt/internasjonalt, fortsetter Jensen.

- Det er anslått at vi har en ingeniørmangel på ca 7000 på landsbasis og dette er en stor utfordring både for HIN og samfunnet generelt.

- Jeg tror derfor at samarbeidet mellom HIN og næringslivet må forbedres betydelig fremover, sier Jensen.

 Høgskolen i Narvik (HIN) har ca. 1 700 studenter og ca. 170 ansatte. Det er Kunnskapsdepartementet og Nordland Fylkesting som har valgt inn følgende eksterne styremedlemmer til HIN:

1. Åge Danielsen, Jar (styreleder)

2. Merete Kumle, Tromsø

3. Wenche Olsen, Glomfjord

4. Ruben Jensen, Svolvær

Valgperioden er på 4 år og styret er det øverste organ ved institusjonen. Styret har en overordnet og strategisk rolle for utvikling av institusjonen, at den faglige virksomheten holder høy kvalitet og at institusjonen drives effektivt innenfor de rammer og mål som gis av overordnet myndighet.

Del på:

Tips en venn

- Du kan tipse fler ved å skille e-post med komma.
Ingen kommentarer er lagt til artikkelen!
Bli den første til å kommentere ved å fylle ut skjemaet under.

Kommentér

Vis respekt for andre lesere og omtalte personer.
Kommentaren kan være inntil 1000 tegn.

Visuell bekreftelseskode:

Siste nytt fra Bygg

NCC bygger skole på Brøttum

NCC Construction har inngått kontrakt med Ringsaker kommune om bygging av Brøttum barne- og ungdomsskole.

Les saken [21.05.2012]

Forsiktig optimisme på Oslo Børs

Etter en tung dag for norske aksjer sist fredag, åpnet aksjehandelen på Oslo Børs med forsiktig oppgang mandag formiddag.

Les saken [21.05.2012]

Ny produktsjef for S-bjelken

Anders H. Hovdedalen er ansatt som produktsjef for S-bjelken ved Moelven Limtre AS.

Les saken [21.05.2012]

Send inn dine tall til "De 100 største"

Byggeindustrien er i samarbeid med Prognosesenteret nå i full gang med å samle inn tall til den populære oversikten over de 100 største i bygg og anlegg. Du har fortsatt mulighet til å sende inn dine tall.

Les saken [21.05.2012]

Kubikkmeter i Realfagparken

Sammen med tidligere Åretta-elev og programleder for NRKs programserie Siffer, Jo Røyslien, avduket Åretta på 17. mai den fjerde pedagogiske realfaglige installasjonen i sin Realfagpark – en kubikkmeter.

Les saken [21.05.2012]

Ingen streik for bussjåførene

Det blir ingen streik for bussjåførene etter at partene kom til enighet tidlig mandag morgen. Sjåførene får i gjennomsnitt et lønnshopp på 21.000 kroner.

Les saken [21.05.2012]

Tre ukers pause i godsmeklingen

Mange timer på overtid valgte partene i godsmeklingen mandag morgen å ta en pause i meklingen fram til midten av juni.

Les saken [21.05.2012]

– Norge bør legge om finansieringen av vei og bane

Norge bør legge om dagens system for finansiering av vei og jernbane kraftig, er konklusjonen i en fersk rapport.

Les saken [21.05.2012]

Bygg-giganter satser i Norge

I løpet av kort tid har flere av verdens største bygg- og anleggsselskaper etablert seg på det norske markedet. KPMG mener at norske selskaper vil trenge mer spisskompetanse for å kunne møte økt konkurranse, og varsler oppkjøpsboom.

Les saken [21.05.2012]

18 konkurser i uke 20

Det var en nedgang i antall konkursåpninger i selskap innen byggenæringen i forrige uke.

Les saken [20.05.2012]

Eksplosjon i bolighus i Tønsberg

En eksplosjon førte til store skader på et bolighus utenfor Tønsberg natt til søndag.

Les saken [20.05.2012]

Evakuert etter ras på Romerike

To personer er evakuert fra et bolighus etter at et jord- og leirras har gått gjennom en lagerbygning mellom Ask og Kløfta i Akershus.

Les saken [20.05.2012]

Tryggere på norske veier

Risikoen for å bli drept eller skadd på norske veier er gått kraftig ned de siste årene. Det viser tall fra Transportøkonomisk institutt.

Les saken [20.05.2012]

Boasson-triumf i Glava Tour of Norway

Akkurat som bestilt vant proffsyklist Edvald Boasson Hagen (25) nest siste etappe og tok over sammenlagtledelsen i etapperittet Glava Tour of Norway lørdag.

Les saken [19.05.2012]

Stillingsannonser (187)

Størst på stillinger i Byggenæringen

Se alle (187)

Siste kommentarer

Vis flere

Samarbeidspartnere