VELUX sponser Champions League
VELUX Gruppen er ny tittelsponsor for herrenes Champions League i håndball. Avtalen ble undertegnet denne uken og gjelder for de tre kommende sesongene.
Den viktigste håndballserien for klubblag i Europa heter nå VELUX EHF Mens Champions League.
Avgjørelsen om å gå inn som tittelsponsor for den europeiske håndballserien ble tatt etter en prøve med sponsing av finalene i forrige sesongs serie.
– Vi er svært fornøyde med å være tittelsponsor for herrenes Champions League fordi den dekker en stor del av våre viktigste markeder. Det gir oss en utmerket mulighet til å gi våre partnere minneverdige opplevelser i en spennende setting, sier Michael K. Rasmussen, marketingdirektør i VELUX Gruppen.
I VELUX EHF Mens Champions League deltar 24 lag, som spiller 148 kamper gjennom sesongen. VELUX logo vil bli eksponert til millioner av fjernsynsseere i Europa når kampene starter 22. september. I tillegg til å forsterke forholdet til forretningspartnere ved å invitere dem på kamper, vil eksponeringen i media være en utmerket måte å nå et bredere publikum og forhåpentligvis vekke bevisstheten både hos nåværende og framtidige boligeiere.
I tillegg til å være et viktig sportsarrangement, er VELUX EHF Mens Champions League en godt utviklet kommersiell plattform med bred europeisk rekkevidde. Dette tiltaler VELUX, som selv er en ledende merkevare i Europa.
– En sterk vinnerkultur og målbevisste lag harmonerer godt med VELUX egne verdier og bedriftskultur. Vi er ikke i markedet for å være middels, men for å være de beste, sier Michael Rasmussen.
Som tittelsponsor for jorda rundt seilasen VELUX 5 OCEANS for andre gang, har gruppen fått god erfaring som sponsor av store idrettsbegivenheter.
– Vi ønsker å være en aktiv partner når vi går inn som sponsor, og vi ser fram til et fruktbart samarbeid med EHF i våre felles anstrengelser med å løfte serien fram og opp, sier Michael Rasmussen.
VELUX er verdens ledende leverandør av dagslys og frisk luft med sitt brede produktspekter av takvinduer og relaterte produkter.
Bli den første til å kommentere ved å fylle ut skjemaet under.
Siste nytt fra Bygg
Faremo oppretter krisesenter i regjeringen
Justis- og beredskapsminister Grete Faremo (Ap) vil forbedre beredskapen blant annet ved å opprette et døgnbemannet, sivilt situasjonssenter i departementet.
Tar selvkritikk for manglende uværsvarsling
Både Fylkesmannen og Vervarslinga på Vestlandet tar selvkritikk for dårlig varsling i forkant av orkanen Dagmar som herjet Vestlandet i jula.
Førpremiere på Cat 8-tonner
Caterpillar lanserer i disse dager en helt ny 8 tonns minigraver, Cat 308E CR. I den forbindelse vil Pon Equipment vise frem maskinen på utvalgte steder i Norge.
Optimera åpnet nytt proffsenter
Onsdag 25. januar åpnet Optimera Grorud nytt, stort proffsenter på 600 kvm i Østre Aker vei 253.
Tre leverte tilbud på Aust-Lofoten videregående skole
Tilbudene er kommet fra entreprenørene Bjørn Bygg, HENT og NCC.
“Fra festtaler til praktisk handling"
Rv.2 prosjektet har sammen med Skanska Norge AS signert et felles utarbeidet samhandlingsdokument, som gjennom 8 punkter forplikter byggherre og entreprenør til et målrettet samarbeid, skriver vegvesen.no.
Dårlige rutiner ved kjøp og salg av eiendom i stiftelser
Mange norske stiftelser har for dårlige rutiner når de kjøper eller selger fast eiendom. Dermed øker sjansen for feil eller misligheter i stiftelsene. Det er konklusjonen etter en stikkprøvekontroll som Stiftelsestilsynet har gjennomført.
1000 nye studentbustader
Kunnskapsdepartementet har fordelt 242 millionar kroner til bygging av 1039 nye studentbustader for 2012.
Stopp i sluttføring av ny skole
Det er full konflikt mellom Øksnes kommune og Øksnes Entreprenør i forbindelse med sluttføring av nye Myre skole.
Over 8 prosent økning i innlandstrafikken
I alt reiste 3 187 115 passasjerer til eller fra en av Avinor lufthavner i januar.
Milliardoverskudd for BKK
BKKs foreløpige regnskapstall for 2011 viser et resultat etter skatt på 1 143 millioner kroner.
Vil gi kommunene mer handlingsrom
Alle kommuner, uavhengig av størrelse, skal ha tilbud om de samme tjenestene, slår regjeringen fast.
God sikkerhet avgjørende for AMS-utrulling
Nettselskapene må få på plass sikkerhetstiltak for å sikre at systemene for avanserte strømmålere (AMS) ikke fører til strømbrudd, viser en sårbarhetsvurdering NVE har fått gjennomført.
Nei til kraftutbygging i Gloppen
Olje- og energidepartementet mener utbygging i Myklandsdalen i Nordfjord vil være negativ for landskapsopplevelsen.

























































































