Alvorlig for polsk arbeider etter fall
En polsk arbeider i 50-årene falt onsdag morgen 6 meter under arbeid på en byggeplass i Klepp i Rogaland. Mannens tilstand er alvorlig, men stabil.
Mannen falt fra tredje etasje i et bygg som er under oppføring ved Kleppetunet i Klepp kommune, opplyser fungerende Time-lensmann Morten Slettebø til Aftenbladet.no.
Mannens tilstand er alvorlig, men stabil, opplyste Stavanger universitetssjukehus til NTB onsdag kveld. Han er under intensivbehandling for brystskader.
Arbeidsulykken skal ha skjedd da mannen gikk ut på en arbeidsplatting i tredje etasje.
– Lemmene i denne plattingen har gitt etter, og mannen har falt rett i bakken. Arbeidstilsynet vil bli koblet inn i saken, opplyser Slettebø.
Mannen var ifølge operasjonslederen i Rogaland politidistrikt innleid av firmaet Block Berge Bygg AS. Han var ved bevissthet da politi og ambulanse kom til stedet. Han ble brakt til sykehus i ambulanse.
Nøkkelord:
ArbeidsulykkeBli den første til å kommentere ved å fylle ut skjemaet under.
Siste nytt fra Bygg
Cityprisen til Aspelin Ramm og Vulkan
Mottok prestisjeprisen på Citykonferansens gallamiddag torsdag kveld.
Burmeister har igjen fått norske eiere
Burmeister i Norge, med danske eiere de seneste 3 årene, er igjen blitt norsk eiet.
Flyplassjobber til Aurstad og YIT
De to siste store anbudene i forbindelse med rullebaneforlengelsen på Kristiansund lufthavn Kvernberget er nå fordelt, melder Tidens Krav.
Nytt bryggeri bygges i Troms
Med byggingen av et nytt, miljøvennlig bryggeri vil Mack åpne for en overgang fra gjenbruks- til gjenvinningsflasker.
River "trafikkmaskinen"
Rivearbeidene i Bjørvika i Oslo sentrum er i full gang. Se "trafikkmaskinen" forsvinne bit for bit. (Bildekarusell)
Søker etter mur- og betongkandidater
Juryen for Murverksprisen og Betongtavlen søker etter kandidater til de respektive prisene.
Lagerarbeider døde etter fall i Vennesla
Mannen som ble alvorlig skadd i et fall i en lagerbygning i Vennesla i Vest-Agder torsdag ettermiddag, døde senere av skadene.
– Bli med på "den grønne revolusjonen"
– Bare den som evner å fornye seg, vil overleve, sa Petter Stordalen og utfordret eiendomsbransjen til å kaste seg med på det han kalte ”den grønne revolusjonen”.
Grønne leieavtaler
Torsdag la Norsk Eiendom fram sitt opplegg rundt «Grønne Leieavtaler» på Citykonferansen i Oslo.
Sjefsskifte i Icopal
Lederskifte i den norske Icopal-virksomheten. Lars Næss (59) erstattes av dansken Søren Drewsen (45).
EØS-pendlere slipper å flytte til Norge
Mange EØS-borgere som pendler til Norge for å jobbe kan nå slippe å melde flytting hit.
Ny direktør i Skifte eiendom
Marit Jakobsen Leganger tiltrer som ny direktør i Skifte eiendom 1. mars 2012.
- Regjeringen svekker bioenergisatsingen i Norge
Mandag 6. februar varslet Statens Landbruksforvaltning (SLF) at de vil redusere satsene til energiflisordningen med om lag 17 prosent.
Veidekke venter høyere IFRIC-resultat
Veidekke venter betydelig høyere IFRIC-resultat enn segmentresultat i 4. kvartal 2011.
























































































