Storm forårsaket takkollaps i Sverige
Taket på en dagligvarebutikk i Sverige tålte ikke møtet med stormen Xynthia mandag. Kundene løp for livet da taket kollapset.
Kundene forteller om et voldsomt brak før taket deiset i gulvet på Ica Maxi i Kristinehamn i Värmland.
– Jeg hadde aldri trodd at dette kunne skje med en Ica-butikk. De burde hatt bedre kontroll på dette etter alle takkollapsene den siste tiden, sier Ania Malm, som er ansatt i butikken.
Ingen kom til skade da taket falt sammen. Også takene på lageret til Ikea i Torsvik utenfor Jönköping og Kemetyls lager i Jordbro utenfor Stockholm kollapset som følge av stormen.
Xynthia har ført med seg store snømengder, noe som har ført til omfattende trafikkproblemer flere steder i Sverige. (©NTB)
Bli den første til å kommentere ved å fylle ut skjemaet under.
Siste nytt fra Bygg
Cityprisen til Aspelin Ramm og Vulkan
Mottok prestisjeprisen på Citykonferansens gallamiddag torsdag kveld.
Burmeister har igjen fått norske eiere
Burmeister i Norge, med danske eiere de seneste 3 årene, er igjen blitt norsk eiet.
Flyplassjobber til Aurstad og YIT
De to siste store anbudene i forbindelse med rullebaneforlengelsen på Kristiansund lufthavn Kvernberget er nå fordelt, melder Tidens Krav.
Nytt bryggeri bygges i Troms
Med byggingen av et nytt, miljøvennlig bryggeri vil Mack åpne for en overgang fra gjenbruks- til gjenvinningsflasker.
River "trafikkmaskinen"
Rivearbeidene i Bjørvika i Oslo sentrum er i full gang. Se "trafikkmaskinen" forsvinne bit for bit. (Bildekarusell)
Søker etter mur- og betongkandidater
Juryen for Murverksprisen og Betongtavlen søker etter kandidater til de respektive prisene.
Lagerarbeider døde etter fall i Vennesla
Mannen som ble alvorlig skadd i et fall i en lagerbygning i Vennesla i Vest-Agder torsdag ettermiddag, døde senere av skadene.
– Bli med på "den grønne revolusjonen"
– Bare den som evner å fornye seg, vil overleve, sa Petter Stordalen og utfordret eiendomsbransjen til å kaste seg med på det han kalte ”den grønne revolusjonen”.
Grønne leieavtaler
Torsdag la Norsk Eiendom fram sitt opplegg rundt «Grønne Leieavtaler» på Citykonferansen i Oslo.
Sjefsskifte i Icopal
Lederskifte i den norske Icopal-virksomheten. Lars Næss (59) erstattes av dansken Søren Drewsen (45).
EØS-pendlere slipper å flytte til Norge
Mange EØS-borgere som pendler til Norge for å jobbe kan nå slippe å melde flytting hit.
Ny direktør i Skifte eiendom
Marit Jakobsen Leganger tiltrer som ny direktør i Skifte eiendom 1. mars 2012.
- Regjeringen svekker bioenergisatsingen i Norge
Mandag 6. februar varslet Statens Landbruksforvaltning (SLF) at de vil redusere satsene til energiflisordningen med om lag 17 prosent.
Veidekke venter høyere IFRIC-resultat
Veidekke venter betydelig høyere IFRIC-resultat enn segmentresultat i 4. kvartal 2011.
























































































