Bygger'n Boligservice ble Årets Bygger'n

Bygger'n Boligservice fra Hammarøya ble hedret som ”Årets Bygger'n” på kjedekongressen i Stavanger sist helt.
Bedriften hadde i 2009 en omsetningsvekst på 50 prosent samtidig som firmaet er blant de beste i klassen på kjedens "mystery-shopping"-målinger.
Bygger’n Boligservice har også rukket å bygge selv, og flyttet i fjor inn i nytt bygg med flott butikk og lager samtidig som bedriften har implementert Bygger'n driftsystem. I tillegg har Hamarøy-bedriften bunnsolide nøkkeltall i bunnen.
Boligservice, som har vært medlem i kjeden siden 1991, takket kjeden for et godt samarbeid. Samtidig benyttet Bygger’n-medlemmet anledningen til å berømme alle sine kunder. Og heller ikke de ansatte ble glemt. Alle var med på kjedekongressen på grunn av det gode resultatet.
I sterk konkurranse med Glava og Diplomat ble Icopal kåret til ”Årets leverandør”. Kriterier for valget av Icopal var konkurransedyktige priser og betingelser, logistikk og leveringsevne, nyheter og innovativ holdning samt reklamasjonsbehandling.
I tillegg til prisutdelingene ble de 350 personene på festmiddagen stemningsmessig løftet av toastmasterne Bye & Rønning med spesialtilpassede imitasjoner og sanger samtidig som Glenn Lyse med band sørget for levende musikk til langt på natt.
Bli den første til å kommentere ved å fylle ut skjemaet under.
Siste nytt fra Bygg
Førpremiere på Cat 8-tonner
Caterpillar lanserer i disse dager en helt ny 8 tonns minigraver, Cat 308E CR. I den forbindelse vil Pon Equipment vise frem maskinen på utvalgte steder i Norge.
Optimera åpnet nytt proffsenter
Onsdag 25. januar åpnet Optimera Grorud nytt, stort proffsenter på 600 kvm i Østre Aker vei 253.
Tre leverte tilbud på Aust-Lofoten videregående skole
Tilbudene er kommet fra entreprenørene Bjørn Bygg, HENT og NCC.
“Fra festtaler til praktisk handling"
Rv.2 prosjektet har sammen med Skanska Norge AS signert et felles utarbeidet samhandlingsdokument, som gjennom 8 punkter forplikter byggherre og entreprenør til et målrettet samarbeid, skriver vegvesen.no.
Dårlige rutiner ved kjøp og salg av eiendom i stiftelser
Mange norske stiftelser har for dårlige rutiner når de kjøper eller selger fast eiendom. Dermed øker sjansen for feil eller misligheter i stiftelsene. Det er konklusjonen etter en stikkprøvekontroll som Stiftelsestilsynet har gjennomført.
1000 nye studentbustader
Kunnskapsdepartementet har fordelt 242 millionar kroner til bygging av 1039 nye studentbustader for 2012.
Stopp i sluttføring av ny skole
Det er full konflikt mellom Øksnes kommune og Øksnes Entreprenør i forbindelse med sluttføring av nye Myre skole.
Over 8 prosent økning i innlandstrafikken
I alt reiste 3 187 115 passasjerer til eller fra en av Avinor lufthavner i januar.
Milliardoverskudd for BKK
BKKs foreløpige regnskapstall for 2011 viser et resultat etter skatt på 1 143 millioner kroner.
Vil gi kommunene mer handlingsrom
Alle kommuner, uavhengig av størrelse, skal ha tilbud om de samme tjenestene, slår regjeringen fast.
God sikkerhet avgjørende for AMS-utrulling
Nettselskapene må få på plass sikkerhetstiltak for å sikre at systemene for avanserte strømmålere (AMS) ikke fører til strømbrudd, viser en sårbarhetsvurdering NVE har fått gjennomført.
Nei til kraftutbygging i Gloppen
Olje- og energidepartementet mener utbygging i Myklandsdalen i Nordfjord vil være negativ for landskapsopplevelsen.
Seks og et halvt års fengsel for 100 boliginnbrudd
En 42-årig serbisk mann er i Borgarting lagmannsrett dømt til fengsel i seks og et halvt år for nærmere 100 boliginnbrudd eller forsøk på det over hele Østlandet.
Lærlinger angrer ikke på karrierevalget
9 av 10 lærlinger i Trøndelag opplever byggenæringen som en attraktiv yrkesvei og ingen angrer på valget de har gjort.


























































































